Snadný začátek

Pro začátek mi prosím popište, jestli potřebujete texty pro web, newslettery nebo sociální sítě. Pokud chcete upravit texty na už existujícím webu, připojte odkaz. Zajímá mě taky, co od nových textů čekáte a jaké jsou vaše představy o rozsahu a konečném výsledku.

Pokud je mi vše jasné, připravím vám návrh ceny.

Cena a podmínky

Cenu zakázky kalkuluji předem na základě odhadu potřebného času a hodinové sazby. Vícepráce přesahující zadání opět kalkuluji předem. Při dlouhodobé spolupráci a opakujících se činnostech se můžeme domluvit na paušální částce nebo měsíčním vyúčtování podle pracovního výkazu.

Cena zahrnuje úpravu nových textů na základě vašich připomínek a externí jazykovou korekturu. Podle dohody můžu přidat dohledání klíčových slov a správné použití v textu (pro SEO), meta titulky a popisky, publikaci textů přímo v administraci webu nebo v e-mailingovém nástroji, konzultace i kontrolu po nasazení na web.

U nových klientů vystavuji zálohu na 40 % ceny první zakázky.

Pokud vám budou cena a podmínky vyhovovat, potřebuji vás více poznat.

Otázky před psaním

Než se pustím do psaní, potřebuji od vás několik odpovědí, které mi pomohou vžít se do vaší firmy i zákazníků.

  • Co zákazníkům nabízíte? Jaké jsou přínosy vašich produktů? Co vaši zákazníci získají nebo jakých problémů se zbaví? 
  • Jaká je vaše konkurenční výhoda (proč si vybrat právě vás, co vás odlišuje, v čem jste výjimeční, jiní než konkurence)?
  • Jaký je cíl webu (prodej, sdílení informací…)?
  • Jaká je definice cílové skupiny (jaké problémy řeší, podle čeho se rozhoduje, dává přednost kvalitě nebo nízké ceně, věk, pohlaví, vzdělání…)? Můžete také popsat vašeho ideálního zákazníka tzv. personu. Kdo naopak váš zákazník není?
  • Co o vás říkají vaši zákazníci (co chválí, co se jim líbí, co považují za výjimečné, proč koupili váš produkt/službu…)?
  • A několik dalších. Pošlu vám je v dotazníku.

Odpovědi mi dáte písemně, nebo během povídání po telefonu nebo Skypu.

Nové texty

  • Posílám malou textovou ochutnávku, abychom věděli, že jsme na jedné a správné vlně. Po odsouhlasení se pouštím do dalšího tvoření.
  • Nové texty dostanete ve Wordu do cca 15 pracovních dnů (nebo podle dohody a rozsahu zakázky).
  • Do textů pak můžete rovnou připojit své poznámky a návrhy na změny.
  • U větších projektů vedu zakázku přehledně v Trellu nebo ve sdílené složce na Google disku.

Finální verzi textů zasílám k jazykové korektuře a zpět k vám. Následuje konečná faktura. Tím se vám ze života neztratím. Jsem stále k dispozici při nasazování textů a kdykoli je třeba.