Při tvorbě internetového obsahu je text jen jednou stránkou mince. Tou druhou jsou obrázky, fotky, bannery nebo infografiky. Příspěvky na sociálních sítích nebo články na blozích se bez nich většinou neobejdou. Pro menší grafické práce si naštěstí vystačíme bez pomoci grafika. Máme totiž online grafické nástroje, které z nás grafiky udělají.

online grafické nástroje
Vytvořeno v Canvě za 3 minuty

 

Všechny grafické nástroje, o kterých se dočtete, můžete používat online, bez potřeby stahování programu. Konečný výsledek si uložíte do počítače. Používání nástrojů je jednoduché a intuitivní. V základní verzi jsou tyto nástroje zdarma, za rozšířené funkce se platí. Podle mých zkušeností si však s free verzemi bohatě vystačíte.

 

S editací fotografií pomůže PicMonkey

PicMonkey je můj nejoblíbenější grafický nástroj. Používám ho téměř denně pro úpravu fotek, tvorbu koláží a vkládání grafických prvků nebo textu do fotografií. Ovládání je snadné, a to je asi ten důvod, proč ho mám tak ráda. Má svá omezení,  chybí mi například podstínovaní prvků, ale i přes menší nedostatky PicMonkey splňuje většinu mých grafických potřeb. Fotky a obrázky upravené ve free režimu PicMonkey můžete volně využívat ke komerčním účelům.

 

picmonkey
Hlavní výhodou PicMonkey je jednoduchost

 

Působivé bannery zvládne Canva

Podle množství ohlasů a doporučení považuji Canvu za všeobecně nejoblíbenější online nástroj pro tvorbu jednoduché grafiky. Přiznávám, že mi chvíli trvalo, než jsem Canvě přišla na chuť. Po počáteční nedůvěře oceňuji množství přednastavených šablon v různých formátech a velikostech, které lze snadno upravovat. Ty nejzajímavější šablony spadají většinou do placeného režimu, ale i mezi těmi FREE určitě najdete takové, které vám budou vyhovovat. Canva vám pomůže vytvořit zajímavé bannery, obrázky k článkům nebo grafiku pro sociální sítě a můžete je používat ke komerčním účelům.

 

canva
Canva nabízí řadu přednastavených šablon

 

Na infografiku je expert Piktochart

Nástroj pro tvorbu infografik, prezentací a formátů pro tisk, se kterým se zatím jen seznamuji. Můj první dojem z Piktochart je velmi dobrý.  Nabízí přednastavené šablony nebo možnost tvořit na nepopsaném listu. Výsledné dílo je volně k použití i pro komerční účely, ale musíte na grafice ponechat znak Piktochart. Pokud si však nezakoupíte placenou verzi, potom máte grafiku bez znaku.

 

piktochart
S Piktochart zvládnete dokonce i infografiku

 

Jeden tip navíc aneb kde vzít fotky zdarma

Pro fotografie zdarma nejčastěji chodím na pexels.com. Většinou zde najdu to, co hledám. Pro stažení fotografie nemusíte být přihlášeni. Fotky jsou volně k dispozici pro osobní i komerční využití. Bez loga a jiných omezení.

Teď už jen zbývá pustit se do objevování. Budete překvapeni, co díky těmto online grafickým nástrojům vytvoříte.

Pokud máte své vlastní tipy na online grafické nástroje, podělte se o ně v komentářích!

 

Napsat komentář